(Novum) - De brandweer in Nijmegen voert sinds vrijdag actie voor een kortere werkweek. Volgens Europese regelgeving mag een brandweerman maximaal 48 uur per week werken, terwijl brandweerlieden in Nederland nu 54 uur werken. De Nijmeegse brandweer gaat zondagsdiensten draaien, wat inhoudt dat de brandweer bij calamiteiten wel in actie komt, maar geen oefeningen houdt of controles uitvoert.
Ook in onder meer Almere, Haarlemmermeer, Amsterdam en Haarlem voert de brandweer al weken actie voor een kortere werkweek. Gemeenten, die werkgever zijn van de brandweerlieden, moeten de werkweek terugbrengen naar 48 uur. Volgens de Abvakabo FNV is het voor korpsen lastig om de verkorting snel door te voeren. Om de werkweek terug te brengen, moeten meer nieuwe werknemers worden aangenomen.
Maandag bereikte de brandweer in Maastricht na weken actievoeren een akkoord met de gemeente. De brandweerlieden gaan nu 48 uur per week werken. De brandweermannen houden hetzelfde salaris.
Verder is in onder meer Rotterdam ide kortere werkweek al wel ingevoerd. Dat geldt ook voor diverse gemeenten in de buurt en steden in Limburg. In Tilburg, Eindhoven en Utrecht lopen de onderhandelingen nog.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.