*

 

Noodtoestand in Somalië

Door: redactie − 13/01/07, 13:09

BAIDOA (ANP) - Het overgangsparlement in Somalië heeft zaterdag voor zeker drie maanden de noodtoestand afgekondigd om de orde en veiligheid te herstellen in het land. Dat heeft de ondervoorzitter van het interim-parlement laten weten.

In het Afrikaanse land dreigt een totale anarchie nadat Somalische troepen met steun van het Ethiopische leger de moslimfundamentalisten hebben verdreven uit Mogadishu en de rest van het land. Het 275-koppige parlement stemde daarom in met het voorstel van president Abdullahi Yusuf Ahmed voor het uitroepen van de noodtoestand.

De fundamentalisten, die een half jaar lang de controle over grote delen van het land hadden terwijl de interim-regering zijn toevlucht in Baidoa had gezocht, werden eind december verdreven. De islamitische strijders vluchtten richting het zuiden en worden sindsdien opgejaagd door de militaire coalitie, die ook steun van buurland Kenia en het Amerikaanse leger heeft gekregen.

De interim-regering meldde zaterdag dat ook het laatste bastion van de fundamentalisten bij de kustplaats Ras Kamboni is gevallen. De Ethiopische en Somalische troepen jagen vluchtende militieleden in de omgeving op, aldus een zegsman. Bij de operatie zijn Ethiopische gevechtsvliegtuigen ingezet.

mailIcon print |