*

 

Remkes houdt poot stijf in cao-onderhandelingen

Door: redactie − 11/01/07, 19:19

(Novum) - De onderhandelingen over een nieuwe cao voor rijksambtenaren zitten muurvast. Minister van Binnenlandse Zaken Johan Remkes (VVD) laat donderdag aan de bonden weten dat hij niet wil toegeven aan de eisen van de vakbeweging. De rijksambtenaren zetten de aangekondigde staking van volgende week door, zegt een woordvoerder van vakbond CNV Publieke Zaak.

Het bod van twee procent loonsverhoging dat Remkes vorige maand deed, ligt nog steeds op tafel. Dat voorstel hebben de bonden van de hand gewezen. Zij eisen dat de ambtenaren er nog meer loon bij krijgen, omdat de salarissen in de publieke sector achterlopen bij die in de marktsector. Verder willen de bonden dat er in drie jaar stapsgewijs een volwaardige dertiende maand van ruim acht procent van het bruto jaarloon komt.

De huidige cao voor rijksambtenaren liep 1 januari af. De nieuwe cao zou voor één jaar moeten gaan gelden.

Remkes doet een beroep op de bonden om het cao-overleg niet volledig stil te leggen nu hij niet aan de eisen tegemoet wil komen. De demissionaire minister wil onder meer de mogelijkheid bekijken om tot een looptijd van vier jaar te komen voor de arbeidsovereenkomst. Dan zijn er volgens Remkes meer mogelijkheden voor de partijen om nader tot elkaar te komen.

CNV Publieke Zaak stelt donderdagavond dat Remkes niet wil bewegen. "De acties gaan door en zullen niet kort zijn", zegt de woordvoerder. "Zolang hij niet beweegt, zullen we doorgaan met acties."

Eind november demonstreerden enkele duizenden rijksambtenaren in Den Haag tegen de volgens hen starre houding van Remkes.

mailIcon print |