*

 

Franse minister somber over handelsoverleg

Door: redactie − 02/02/07, 10:16

SAO PAULO (ANP) - De Franse minister van Handel Christine Lagarde verwacht geen snelle afronding van de besprekingen over een vrijere wereldhandel. Tegenover verslaggevers wees ze erop dat er nog stapels werk liggen. ,,Persoonlijk heb ik zeer mijn twijfels'', aldus de bewindsvrouw.

Lagarde deed haar uitlatingen tijdens een bezoek aan Braziliƫ, een van de belangrijke spelers in het handelsoverleg. De zogenoemde Doha-besprekingen moeten ertoe leiden dat handelsbelemmeringen op het gebied van landbouw, industrie en diensten worden verminderd. Medio vorig jaar werd het overleg opgeschort. De grote handelsblokken spraken onlangs in Davos af een nieuwe pogingen te zullen doen de Doha-ronde weer vlot te trekken.

Lagarde zei op zich blij te zijn met deze intentieverklaring. ,,Het slechte nieuws is echter dat er er nog niet veel op tafel ligt.'' Bovendien moet het onderhandelingsmandaat van de Amerikaanse regering worden verlengd. Lukt dat niet, dan gaan de onderhandelingen nog langer duren, aldus de minister. In dat geval heeft het Congres namelijk meer mogelijkheden om zich inhoudelijk met de besprekingen te bemoeien.

mailIcon print |