(Novum/Betten) - The Nielsen Company, voorheen VNU, heeft het bod op de resterende aandelen in Netratings verhoogd met 31 procent naar USD 21,00 per aandeel. Eerder bood VNU nog USD 16,00 per aandeel, maar een comite bestaande uit onafhankelijke bestuurders van de meter van internetbezoek wees dit bod af.
VNU, momenteel al grootaandeelhouder, is nu bereid USD 21,00 per aandeel neer te leggen waarmee de totale prijs op USD 327 miljoen komt. Het bestuur van Netratings is unaniem akkoord met het bod. Ten opzichte van de slotkoers van 6 oktober 2006 betaalt VNU een premie van 44,1 procent. Vrijdag sloot Netratings op USD 18,05 per aandeel.
De overname zal naar verwachting in het tweede kwartaal van 2007 afgerond worden, afhankelijk van toestemming van regelgevende autoriteiten.
VNU is momenteel eigenaar van 60,5 procent van de uitstaande aandelen Netratings. Dit bedrijf ging eind 1999 naar de Nasdaq als afsplitsing van Nielsen Media Research. Dit bedrijf werd door VNU in augustus 1999 gekocht. Door het uiteenspatten van de internetbubbel in 2000 leed Netratings veel langer dan verwacht verlies.
Netratings meet onder meer bezoekersaantallen aan websites. Het bedrijf rapporteert over bijna 70 procent van het internetgebruik wereldwijd en heeft vestigingen in dertien landen, waaronder Nederland.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.