NIJMEGEN (ANP) - Thom de Graaf, maandagavond geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Nijmegen en daarmee tevens korpsbeheerder van de regiopolitie Gelderland-Zuid, heeft zich meteen uitgesproken tegen de vorming van een nationale politie.
,,Het is een slecht idee en een volstrekt verkeerd signaal'', aldus de oud-vicepremier, die ook bij het directoraat Politie van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft gewerkt.
Volgens De Graaf kost een nieuw ministerie van Veiligheid met een gecentraliseerd politiekorps 'negatieve energie'. ,,Het tegengaan van radicalisering en voorkomen van terrorisme is een zaak van veiligheidsdiensten, maar het begint heel dichtbij: in de buurt, bij de wijkagenten, maatschappelijke instellingen, scholen, kortom in de wereld van het lokaal bestuur.'' De Graaf kondigde aan zich tot het uiterste te zullen verzetten tegen centralisatie van de politie.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.