DEN HAAG (ANP) - Er komt toch een debat met informateur Herman Wijffels over de kabinetsformatie. Dat gebeurt op aandringen van de beoogde coalitiefracties CDA, PvdA en ChristenUnie.
Vicefractieleider Maxime Verhagen vroeg het debat woensdag aan. Het vindt donderdagmiddag plaats.
Eerder leek het erop dat er geen debat zou worden gehouden, omdat de oppositiefracties er geen behoefte aan hebben. Zij wachten liever op het debat over de regeringsverklaring met beoogd premier Jan Peter Balkenende over enkele weken.
Vertoning
,,Wij hebben geen vragen aan de informateur'', aldus SP-leider Jan Marijnissen. Volgens hem wordt het debat een vertoning waarin de drie coalitiepartijen alleen met elkaar in discussie gaan. VVD-leider Rutte raadde Verhagen aan ,,een zaal te huren als hij een persconferentie wil geven''.
Maar de nieuwe regeringspartijen willen dat het debat er komt, zodat ze verantwoording kunnen afleggen over het formatieproces.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.