*

 

Veel sociale advocaten in moeilijkheden

Door: redactie − 06/01/07, 11:51

DORDRECHT (ANP) - Veel sociale advocaten verkeren in zwaar weer. Dat stelt mr. P. Nuiten, deken van de Orde van Advocaten in Dordrecht zaterdag naar aanleiding van een artikel in De Telegraaf over het faillissement van Vest Advocaten in deze plaats.

Verklaring hiervoor is volgens hem de privatisering van de Bureaus voor Rechtshulp in 2005. Sinds dit jaar krijgen advocaten een bijdrage van de overheid voor gefinancierde rechtshulp aan minder draagkrachtigen.

,,Deze vergoeding staat niet in verhouding met het aantal gewerkte uren'', vindt Nuiten. ,,Terwijl de lasten van een kantoor vaak hoog zijn. Als de voormalige Rechtshulpadvocaten naast deze zaken niet voldoende betaalde klanten vertegenwoordigen, hebben ze het financieel heel moeilijk.''

Meer tijd

Veel van deze problemen hadden volgens hem voorkomen kunnen worden als de kantoren meer tijd hadden gehad voor de privatisering om zich zo beter voor te kunnen bereiden op de commerciƫle markt.

Hij hoopt dat het faillissement in Dordrecht een signaal afgeeft aan de andere juridische districten en aan de politiek, om er voor te zorgen dat er niet nog meer kantoren bankroet gaan. ,,De sociale advocatuur moet blijven bestaan. Maar het zijn ook zelfstandig ondernemers die zelf moeten overleven op de markt.

Het is dus niet zo dat de overheid weer met subsidies moet komen. Wel zou het goed zijn als de vergoedingen voor deze zaken meer in verhouding komen te staan van de verrichte diensten.''

mailIcon print |