*

 

Zoektocht begonnen naar vermist vliegtuig

Door: redactie − 01/01/07, 19:49

(Novum/AP) - De Indonesische autoriteiten hebben reddingsteams op pad gestuurd om een passagiersvliegtuig met meer dan honderd mensen aan boord te zoeken nadat een noodsignaal van het vermiste toestel was opgepikt boven het eiland Sulawesi. Eerder was gemeld dat het toestel, eigendom van de Indonesische luchtvaartmaatschappij Adam Air, was zoekgeraakt op een vlucht tussen Java en Sulawesi.

"Laten we hopen dat het een noodlanding heeft gemaakt", zei minister van verkeer Hatta Radjasa voor de radio.

Volgens de radio is het vliegtuig een Boeing 737-400 en heeft het 96 passagiers, onder wie elf kinderen, en zes bemanningsleden aan boord.

Een functionaris van het ministerie van verkeer zei dat het vliegtuig om 13.00 uur plaatselijke tijd (07.00 uur Nederlandse tijd) in Surabaya op Oost-Java was opgestegen voor een vlucht van twee uur naar Manado op de noordpunt van Sulawesi. Het laatste contact met de verkeerstoren vond plaats om 14.07 uur. Het vliegtuig bevond zich toen op 10,7 kilometer hoogte tussen Java en Sulawesi. Met de marine werd overlegd over een zoekactie op zee.

Een luchtverkeersleider vertelde voor de televisie dat het vliegtuig in zeer zwaar weer terecht was gekomen en misschien door zijn brandstof heen is geraakt, omdat het maar voor vier uur brandstof bij zich had.

Adam Air is een budgetmaatschappij die enkele jaren geleden startte en voornamelijk binnenlandse vluchten verzorgt. Vorig jaar moest een toestel van de maatschappij een noodlanding maken nadat alle communicatie- en navigatiesystemen waren uitgevallen. Dat gebeurde ook op een vlucht tussen Java en Sulawesi, van Jakarta naar Makassar.

mailIcon print |