(Novum) - België is abslouut geen toevluchtsoord voor Nederlanders die hun zwarte geld willen parkeren. Dat stelt Febelfin, de Belgische Federatie van de Financiële sector, in een reactie op een artikel in de Belgische krant De Morgen. Daarin werd vrijdag gesteld dat Nederlanders zo'n 8,5 miljard euro aan zwart geld hebben staan op Belgische spaar- en effectenrekeningen. Dat zou alles te maken hebben met het Belgische bankgeheim.
Nederlanders met een bankrekening in België hoeven niet bang te zijn dat hun gegevens worden doorgegeven aan de Nederlandse Belastingdienst, schreef De Morgen. Febelfin stelt in zijn reactie dat het niet de taak is van financiële instellingen in België om klanten te helpen die malafide constructies willen opzetten. Alle verrichtingen en bezittingen in de sector worden geregistreerd. "Binnen de sector bestaat dus geen 'geheim' of anonimiteit."
Bankiers in België hebben wel een discretieverplichting, licht Febelfin toe. Door die verplichting kunnen de banken geen informatie aan derden geven over het bestaan van een klantenrelatie en de inhoud daarvan. Maar tegenover die verplichting staan wetten en reglementen, stelt Febelfin. Dat houdt in dat 'in bepaalde gevallen, zoals gerechtelijke en fiscale omstandigheden die bij wet voorzien zijn, de sector informatie vrijgeeft'.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.