*

 

Eindhoven heropent gerenoveerde schouwburg

Door: redactie − 05/01/07, 17:26

EINDHOVEN (ANP)- Met een groots openingsprogramma gaat over anderhalve week de grondig gerenoveerde en uitgebreide stadsschouwburg in Eindhoven officieel open onder de nieuwe naam Parktheater. Zoals het hoort in Eindhoven puilt het gebouw uit van geavanceerde technieken en ontwerpen.

Het eind van de opknapbeurt van het gebouw uit 1964 is in zicht, de oplevering staat gepland over enkele maanden, maar het Parktheater is gereed om getoond te worden aan het publiek, stelde scheidend directeur Fons Bruins vrijdag. Het theater wist een door het gemeentebestuur gewenste verhuizing naar het centrum van de stad te voorkomen. Eén voorwaarde was dat Bruins de verbouwing tot een goed einde zou brengen.

De renovatie en uitbreiding kostten in totaal 30 miljoen euro. Het theater is nu gereed om 300.000 gasten per jaar te ontvangen. Pronkstuk is de nieuwe multifunctionele Philipszaal, naar Spaans voorbeeld maar uniek in Nederland, aldus Bruins.

Nieuwe generatie zalen

De ruimte is de eerste van een nieuwe generatie theaterzalen die later ook in Amsterdam en Rotterdam moeten verrijzen. De zaal is onbegrensd te gebruiken: over de hele lengte van de zaal zitten decortrekken en kraanbanen en de tribune van vijfhonderd plaatsen kan helemaal worden ingeschoven. De plaats van podium en publiek zijn aan de theatermaker.

Bovendien grenst de zaal aan het buitenterrein, zodat publiek van binnen naar buiten of andersom een voorstelling kan beleven. De zaal is in een oogwenk om te toveren, waardoor deze ook vaker per dag is te gebruiken.

Dreamin'

Om alle mogelijkheden te tonen is speciaal voor de Philipszaal de openingsvoorstelling Dreamin' in the park with Alice gemaakt. Het publiek staat midden tussen de dans, acrobatiek en het theater met Joost de Jong en Frédérique Sluyterman van Loo.

Het Parktheater belooft in de openingsweek verder nog vijf speciaal geproduceerde (wereld)premières. In de grote, opgeknapte NRE-zaal (950 plaatsen) brengen het Nederlands Dans Theater I en II een gezamenlijke voorstelling.

mailIcon print |