(Novum) - Twee mannen van 31 en 35 jaar hebben vrijdag een werkstraf van honderd uur gekregen voor het mishandelen van een ambulancemedewerker in Doetinchem in april. Dat heeft de rechtbank in Zutphen bepaald. Ook kregen de mannen een maand voorwaardelijke celstraf opgelegd. Een derde, 29-jarige verdachte werd vrijgesproken.
De rechter acht bewezen dat het tweetal een ambulance heeft belaagd, die op weg was na een melding over een gewonde persoon. Dit gebeurde vorig jaar op Koninginnedag in de vroege ochtend. Het voertuig wilde keren toen een groepje van vijf dronken mannen de ambulance de weg versperde. Hierbij reed de ambulance over een voet van de broer van de verdachte.
De mannen sloegen daarop op de ambulance en scholden het ambulancepersoneel uit. Toen de chauffeur het raam opende om de mannen aan te spreken, werd hij in zijn gezicht geslagen. Hij liep daarbij oogletsel op. Een van de mannen uit het groepje trok vervolgens de autosleutels uit het contact en liep ermee weg. De ambulancechauffeur kon met de reservesleutel verder rijden.
De straf van het tweetal komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie. De derde verdachte krijgt van de rechter 'het voordeel van de twijfel'. Volgens de rechtbank is niet bewezen dat de man geweld heeft gebruikt tegen de ambulancemedewerker.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.