AMSTERDAM (ANP) - De aandelenhandel op het Damrak stevent maandag af op een vlakke tot licht hogere opening. Volgens Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer opent de AEX-index 0,5 tot 1 punt hoger.
Hij baseert deze verwachting op hogere Amerikaanse futures en Wall Street die vrijdag aan het einde van de handel een deel van de verliezen van eerder op de dag kon goedmaken. ,,We gaan proberen om de verliezen van vorige week goed te maken, maar het is afwachten of dat gaat lukken. De handel kan wat steun krijgen van een sterkere dollar en de gedaalde olieprijs'', aldus Koenders.
Rik Zwaneveld, handelaar bij AFS Brokers, verwacht een onveranderde opening van de belangrijkste graadmeter op het Damrak. ,,Het zal niet veel bijzonders worden''. Beleggers moeten het stellen met weinig richtinggevend bedrijfsnieuws.
Verkoopsignaal
De AEX-index in Amsterdam zakte vrijdag flink weg van de grens van 500 punten. De index sloot op 494,05 punten, een afname van 6,28 punten, ofwel 1,3 procent. ,,Mislukte uitbraakpogingen zoals die van de AEX vorige week mogen uitgelegd worden als een verkoopsignaal. Longposities zijn niet langer gerechtvaardigd en kunnen beter gesloten worden'', aldus technisch analist Edward Loef van Theodoor Gilissen. De MidKap-index van middelgrote fondsen daalde vrijdag 0,4 procent tot 680,85 punten.
In New York werden beleggers vrijdag flink opgeschrikt door een winstwaarschuwing van de mobieltjesfabrikant Motorola. De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk op 12.398,01 punten. Dat betekent een verlies van 0,7 procent. De schermenbeurs Nasdaq leverde 0,8 procent in op 2434,25 punten. De breed samengestelde S&P 500-index verloor 0,6 procent en noteerde 1409,72 punten.
Wolters Kluwer
Een vat ruwe olie is vorige week met bijna 9 procent gedaald tot onder 56 dollar. Maandagochtend herstelde de olieprijs met een half procent.
Wolters Kluwer staat in de belangstelling nadat de Britse krant The Daily Telegraph meldde dat het uitgeefconcern een koper zoekt voor zijn onderwijsdivisie. ,,Dat zal vandaag een positief effect op de koers hebben'', aldus Zwaneveld.
Endemol
Ook het lokale fonds Endemol komt mogelijk in beweging. De tv-ondernemer John de Mol heeft een belang opgebouwd in het bedrijf van meer dan 5 procent.
De euro noteerde maandagochtend praktisch onveranderd op 1,3005 dollar in vergelijking met 1,3000 dollar bij het slot van de Europese beurshandel op vrijdag.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.