*

 

Wüst en Kramer winnen in Turijn

Door: redactie − 04/02/07, 17:22

TURIJN (ANP) - Sven Kramer heeft zondag de 5000 meter gewonnen van de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Turijn. Een week voor de WK allround reed de Fries 6.18,31. Ireen Wüst zegevierde op de 1500 meter.

Een week voor de WK allround reed Kramer 6.18,31. Zijn land- en teamgenoot Carl Verheijen werd tweede, 6.18,52. Beiden plaatsten zich hiermee voor de WK afstanden in Salt Lake City. Bob de Jong kwam niet verder dan de elfde plaats, 6.36,82.

In een rechtstreekse confrontatie versloeg Wüst de als nummer twee finishende Duitse Anni Friesinger, 1.55,01 tegen 1.56,16. De tweede Nederlandse was Paulien van Deutekom. Ze werd zesde in 1.58,04. Marja Vis eindigde als zevende, 1.58,07. Met hun klasseringen plaatsten Wüst en Van Deutekom zich voor de WK afstanden, in maart in Salt Lake City.

Voor Wüst was het haar eerste internationale zege van dit seizoen. ,,Ik heb bij bijna alle wereldbekerwedstrijden dit seizoen op het podium gestaan, maar goud zat er nog niet in. Dan geeft dit een goed gevoel.''

mailIcon print |