GRONINGEN (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is eind vorig jaar sterk gedaald door het relatief warme weer. In de maanden september tot en met december werd 10 tot 15 procent minder gas afgenomen dan een jaar eerder, aldus GasTerra, voorheen het handels- en leveringsbedrijf van Gasunie.
,,De afgelopen maanden waren ongekend warm'', zei een woordvoerder van GasTerra vrijdag. Hij sprak van een ,,stevig effect'' op het gasverbruik bij huishoudens.
Doordat minder gas werd afgenomen, zal de gasrekening van de meeste huishoudens over 2006 lager uitvallen. Met hoeveel is nog onduidelijk. Huishoudens zullen dit zien bij de eindafrekening die zij ontvangen.
Afname gasgebruik
Energiebedrijf Essent schat dat het gasverbruik bij zijn particuliere klanten over geheel 2006 met bijna 10 procent is gedaald. In het afgelopen halfjaar is de daling uitgekomen op 23 procent, zei een woordvoerster.
De woordvoerster stelde dat het lagere gasverbruik niet automatisch hoeft te leiden tot een lagere eindafrekening. Huishoudens verbruiken tegenwoordig veel meer elektriciteit, vooral in de zomermaanden als er verkoeling wordt gezocht met airco's. Ook computers en platte tv's slurpen elektriciteit. De afgelopen vijftien jaar is het gasverbruik met 23 procent afgenomen. Het elektriciteitsverbruik is daarentegen 20 procent gestegen.
Eerder was al gebleken dat de gasrekening van huishoudens dit jaar ongeveer 75 euro hoger zou uitvallen. Dit komt door de gestegen olieprijzen vorig jaar, die zijn verrekend in de nieuwe contracten tussen GasTerra en de energiebedrijven. De recente daling van de olieprijzen is in deze contracten niet verwerkt. Die zal pas merkbaar zijn in 2008.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.