*

 

Motorola presteert onder verwachting

Door: redactie − 05/01/07, 09:13

(Novum/Betten) - Motorola, na Nokia de grootste producent van mobiele telefoons ter wereld, heeft in het vierde kwartaal minder goed gepresteerd dan het bedrijf eerder dacht. Zowel de omzet als de winst komen lager uit dan verwacht.

Het bedrijf uit Illinois wijt de tegenvallende resultaten aan een ongunstige geografische omzetverdeling bij de verkoop van mobiele telefoons alsmede een ongunstige productmix. Motorola zegt 'zeer teleurgesteld' te zijn met de performance in de laatste drie maanden van 2006.

Motorola verwacht nu een omzet van USD 11,6-11,8 miljard, waar het eerder nog een omzet van USD 11,8-12,1 miljard voorzag. De winst per aandeel, exclusief bijzondere posten, zal uitkomen op USD 0,23-0,26, waar analisten uitgingen van USD 0,38.

Het concern verkocht in het vierde kwartaal zo'n 66 miljoen mobiele telefoons, 23% meer dan in het derde kwartaal van 2006 en 48% meer dan in het laatste kwartaal van 2005. Doordat er relatief meer telefoons in opkomende markten worden verkocht, waar consumenten vooral kiezen voor goedkope telefoons, liggen de marges onder druk.

Op 11 december verlaagde Texas Instruments, een belangrijke toeleverancier aan producenten van mobiele telefoons, al de verwachtingen voor het vierde kwartaal mede als gevolg van de trend dat meer en meer telefoons worden verkocht in India en China, waar consumenten kiezen voor goedkope telefoons die minder halfgeleiders bevatten.

Motorola zegt plannen om de winstgevendheid te verbeteren, bekend te zullen maken bij de publicatie van de jaarcijfers op 19 januari 2007.

mailIcon print |