*

 

Boek Hersenschimmen half miljoen keer verkocht

Door: redactie − 26/01/07, 12:56

AMSTERDAM (ANP) - Van het boek Hersenschimmen van Bernlef zijn een half miljoen exemplaren verkocht. Ter gelegenheid daarvan heeft uitgeverij Querido vrijdag een gebonden feesteditie uitgebracht. Kopers ontvangen tevens de dvd, waarop de verfilming door Heddy Honigmann is vastgelegd.

Hersenschimmen is een verhaal over dementie en een liefdsegeschiedenis. In de roman verliest de gepensioneerde hoofdpersoon langzaam maar zeker zijn greep op de werkelijkheid. Hij kan heden en verleden niet meer onderscheiden, wil plotseling weer naar zijn werk en ziet zijn echtgenote voor een vreemde aan.

Het boek kwam in 1984 uit. In de film, uit 1988, vertolkte Joop Admiraal de hoofdrol. Vorig jaar werd het boek bewerkt tot een theaterstuk. Van Bernlef verscheen vorige week de roman Op slot.

mailIcon print |