*

 

Scheepsbrand Velsen veroorzaakt grote rookoverlast

Jaap Meijers − 30/01/07, 15:35

Dichte rookwolken hingen vandaag boven de haven van Velsen-Noord. Door een brand op een groot vissersschip ondervonden mensen in de wijde omtrek van het dorp aan het Noordzeekanaal hinder.

De rook belemmerde het vlieg- en autoverkeer, bovendien werden bedrijventerreinen ontruimd, omdat door de brand gevaarlijke stoffen vrijkwamen. De brandweer verwacht nog een paar dagen met bluswerkzaamheden bezig te zijn.

De brand brak 's ochtends om 9.00 uur uit op een diepvriestrawler van rederij W. van der Zwan. De ruimen van het ruim 140 meter lange schip waren leeg en er was geen personeel aan boord, niemand raakte gewond. Over de oorzaak van de brand en de omvang van de schade was dinsdag nog weinig bekend.

Concentraties van het giftige blauwzuur en koolmonoxide die in de lucht gemeten werden, waren volgens de politie niet gevaarlijk. Toch werden uit voorzorg ongeveer vijfhonderd mensen geƫvacueerd, die in de omgeving van de haven aan het werk waren. De werknemers kregen opvang in het Kennemer Theater in het nabijgelegen Beverwijk. De autoriteiten raadden bewoners in de omgeving van Velsen aan ramen en deuren gesloten te houden.

Door de ernstige rookontwikkeling hadden weggebruikers slecht zicht. Om die reden werden ter hoogte van de Wijkertunnel autowegen gedurende enkele uren afgesloten. Ook sloot luchthaven Schiphol uit voorzorg twee banen. Vliegtuigen konden ongehinderd op andere banen landen en stijgen, zodat passagiers geen vertraging opliepen.

Rederij W. van der Zwan had in augustus 2006 ook al te maken met een brand. Toen ging een pand van het bedrijf in Scheveningen grotendeels in vlammen op. Volgens de reder werd die brand veroorzaakt door kortsluiting.

mailIcon print |