*

 

Australian Open: Gonzalez naar finale

Door: redactie − 26/01/07, 12:22

MELBOURNE (ANP) - De Chileense tennisser Fernando Gonzalez heeft vrijdag de finale bereikt van de Australian Open. Hij deed dat al net zo indrukwekkend als zijn komende tegenstander, de Zwitser Roger Federer. Gonzalez klopte de Duitser Tommy Haas in drie sets: 6-1 6-3 6-1.

Federer was een dag eerder al net zo snel (6-4 6-0 6-2) klaar met de Amerikaan Andy Roddick. De finaleplaats van de nummer één van de wereld was geen verrassing, het optreden van Gonzalez, in Melbourne als tiende geplaatst, wel. De 26-jarige Chileen zorgde voor een waar slagveld in zijn helft van het speelschema. Onder anderen publiekslieveling Lleyton Hewitt, de als vijfde geplaatste Amerikaan James Blake en Rafael Nadal, nummer twee op de plaatsingslijst, moesten eraan geloven.

Haas, ook al verrassend sterk in Melbourne, kwam er vrijdag niet aan te pas. In elke set verloor hij meteen zijn opslag, terwijl hij geen antwoord vond op de verwoestende forehand van Gonzalez die de klus in 91 minuten geklaard had.

mailIcon print |