*

 

Onduidelijkheid over installatie centrifuges Iran

Door: redactie − 27/01/07, 23:43

TEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergie organisatie heeft zaterdag tegengesproken dat Teheran begonnen is met de installatie van zo'n 3000 atoomcentrifuges voor de verrijking van uranium. Eerder op zaterdag had een parlementariƫr laten weten dat zijn land al begonnen was met de installatie.

Verrijkt uranium wordt gebruikt voor de productie van kernenergie, maar in grote hoeveelheden kunnen er ook kernwapens mee worden gemaakt.

Eerder deze maand hadden verscheidene Iraanse functionarissen aangekondigd dat Teheran klaar is om te beginnen met de installatie van de centrifuges in de kerncentrale bij de plaats Natanz. Medewerkers van het Internationaal Atoomenergie Agentschap hebben bevestigd dat Iran ieder moment met de installatie kan beginnen.

mailIcon print |