(Novum/Betten) - Océ, 's werelds grootste producent van printers voor bouwtekeningen, heeft in 2006 voor het zesde jaar op rij de omzet in Duitsland zien dalen. Dit blijkt uit het donderdag gepubliceerde jaarverslag over 2006.
Duitsland is met een omzetaandeel van 10% voor Océ het op een na belangrijkste land. In Nederland zag Océ voor het tweede achtereenvolgende jaar de omzet dalen.
Dankzij een omzetgroei van 14% in het Verenigd Koninkrijk zag Océ vorig jaar de totale omzet in Europa toenemen met 1,3% tot EUR 1.550 miljoen, ofwel bijna 50% van de omzet. Dankzij de overname van Imagistics nam de omzet van Océ in de Verenigde Staten toe met 43% tot EUR 1.330 miljoen.
Océ zette vorig jaar in Duitsland EUR 310 miljoen om, 4,0% minder dan een jaar eerder. Sinds 2000 is de omzet van Océ in het land met bijna een kwart teruggelopen. Duitsland was voor Océ in 1959 het eerste land waar het buiten Nederland actief werd.
In Nederland daalde de omzet van Océ in 2006 met 1,4% tot EUR 285 miljoen, terwijl in Frankrijk de omzet met 3,6% terugliep. Het bedrijf geeft in het jaarverslag geen specifieke redenen aan voor de omzetdaling in de drie landen die samen goed zijn voor 25% van de omzet van het in Venlo gevestigde bedrijf.
In het Verenigd Koninkrijk steeg de omzet met 14% naar EUR 209 miljoen, waarmee de omzet in het land voor het eerst sinds 2002 weer boven EUR 200 miljoen ligt. In 2003 zag Océ de omzet in het Verenigd Koninkrijk nog met 23% afnemen.
Océ maakte recent bij de publicatie van de jaarcijfers bekend in Europa het business model van het in 2005 in de Verenigde Staten gekochte Imagistics te gaan implementeren. In het middensegment wil het concern geen printers meer produceren, maar deze inkopen bij derden.
Océ Nederland zegt in een verklaring op de website dit beleid al jaren succesvol na te streven. Zo levert het onderdeel ook producten van Minolta en Kyocera.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.