DAKAR (ANP) - Stéphane Peterhansel heeft zich zondag aan het Roze Meer laten kronen tot koning Dakar. De Fransman won voor de negende keer de Dakar Rally en dat is een record.
De 41-jarige Peterhansel boekte in de Senegalese hoofdstad zijn derde eindoverwinning bij de auto's. Voor hij achter het stuur van een Mitsbushi kroop, was hij zes keer de beste motorrijder in de zware woestijnrally.
Bij de motoren ging de zege ook naar Frankrijk. Cyril Despres kon na het uitvallen van de Spanjaard Marc Coma ongestoord op herhaling. Hij won de rally eerder in 2005.
Knuiman
Henk Knuiman verbeterde zijn klassering van vorig jaar met een plaatsje. De 38-jarige Brabantse motorrijder eindigde net buiten de top tien als elfde op ruim 4,5 uur van Despres.
Peterhansel hoefde zich in de slotetappe, een 16 kilomter lange strandproef, niet meer in te spannen. Zijn voorsprong van 7 minuten op landgenoot Luc Alphand was groot genoeg. De dagzege ging nu naar de Zuid-Afrikaan Giniel de Villers, die in zijn Volkswagen twee seconden sneller was dan de Spanjaard Carlos Sainz (eveneens Volkswagen).
Ook Despres bolde uit op de KTM-motor langs het 'Lac Rose' en deed in de vijftiende etappe niet mee om de prijzen. De Let Janis Vinters won voor Pal Anders Ullevalseter uit Noorwegen. Debutant Daniël Willemsen, de vijfvoudig wereldkampioen zijspancross, mengde zich voor het eerst deze rally voorin en werd achtste.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.