(Novum) - Asielzoekers worden vaker verdacht van het plegen van misdrijven dan de gemiddelde Nederlander. Dat blijkt vrijdag uit een onderzoek van de Politieacademie.
Van de asielzoekers die wachten op een verblijfsvergunning wordt op dit moment 5,4 procent verdacht van het plegen van een delict. Van de mensen die al een verblijfsvergunning hebben, wordt 3,4 procent verdacht. Onder Nederlanders wordt 1,5 procent verdacht van het plegen van een misdrijf.
De oorzaak van de criminaliteit onder asielzoekers ligt volgens het onderzoek in het langdurige verblijf in asielzoekerscentra, waar asielzoekers zich zouden vervelen. Ook het voldoen aan sociale en familiaire verplichtingen wordt genoemd.
De criminaliteitscijfers onder asielzoekers liggen lager dan die onder allochtone herkomstgroepen in Nederland. Zo wordt 7,5 procent van de Antillianen verdacht van het plegen van delicten, 6,1 procent van de Marokkanen en vijf procent van de Surinamers.
VluchtelingenWerk Nederland onderschrijft de conclusies van het onderzoek grotendeels. Directeur Edwin Huizing hoopt dat het rapport voor de politiek aanleiding is de asielprocedure korter en zorgvuldiger te maken, het terugkeerbeleid te verbeteren en de mogelijkheden tot werk en participatie van vluchtelingen in de Nederlandse samenleving te verbeteren.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.