HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse ambassade op de Filipijnen heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gewaarschuwd voor mensenhandel vanuit het land naar Nederland door misbruik van de au pair-regeling.
Ondanks de negatieve adviezen van de ambassade zou de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) meisjes uit de Filipijnen toch werkvergunningen geven.
Dit blijkt donderdag uit een bericht van de ambassade aan Buitenlandse Zaken, waarover het RTL Nieuws beschikt. Filipijnse vrouwen vragen een werkvergunning voor Nederland aan via een au pair-regeling, maar volgens de ambassade zitten daar bendes achter die de meisjes soms zelfs op de stoep van de Nederlandse diplomatieke post ronselen. Een deel van hen zou in het illegale circuit verdwijnen, bijvoorbeeld in de prostitutie.
Een meerderheid in de Tweede Kamer wil opheldering over deze kwestie. Een woordvoerder van de IND zegt dat zijn dienst niet op de hoogte van de inhoud van het bericht aan Buitenlandse Zaken is. Daarom kan de IND nog niet inhoudelijk reageren. ,,Als er iets fout mocht zijn, dan zal daar direct op worden gereageerd'', zegt hij.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.