ISTANBUL (ANP) - De Turkse politie heeft acht mensen aangehouden voor ondervraging in verband met de moordaanslag op de Armeens-Turkse journalist Hrant Dink. Dat heeft de politie in Istanbul zaterdag gezegd.
De gouverneur van Istanbul zei te verwachten dat de aanslag snel wordt opgelost. De politie zou vooral geïnteresseerd zijn in een jongeman die wegrende van de plek waar Dink vrijdag werd neergeschoten.
De dood van Dink leidde in binnen- en buitenland tot geschokte reacties. Hij was een van de bekendste vertegenwoordigers van de Turkse Armeniƫrs. Om die reden was hij meermalen het doelwit van Turkse nationalisten.
De Turkse media besteedden zaterdag veel aandacht aan de zaak en spraken van ,,een nationale schande''. De krant Hurriyet schreef op de voorpagina dat ,,de moordenaar een verrader is''. Hiermee verwijzend naar de nationalisten die eerder zeiden dat Dink een verrader was, omdat hij veel schreef over de genocide op Armeniƫrs gedurende de Eerste Wereldoorlog.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.