*

 

ABN Amro ziet niks in fusie

Door: redactie − 25/01/07, 18:42

DAVOS (ANP) - Een fusie met een andere bank is op dit moment geen optie voor ABN Amro. Dat heeft de bestuursvoorzitter Rijkman Groenink van de bank donderdag gezegd tijdens het jaarlijkse World Economic Forum in het Zwitserse skioord Davos. De bank bepaalt liever zijn eigen lot, aldus Groenink.

De topman reageerde daarmee op speculaties dat de Spaanse bank Santander belangstelling heeft voor de grootste Nederlandse bank. ,,Op dit moment zie ik geen enkel voordeel in het voeren van gesprekken op het gebied van overnames of fusies'', liet hij weten.

Groenink zei ook niet te geloven in vijandige biedingen omdat deze ,,destabiliserend werken''. ABN Amro bereidt dan ook geen bod voor op de Italiaanse branchegenoot Capitalia, waarvan de bank de grootste aandeelhouder is, aldus de bestuursvoorzitter.

mailIcon print |