*

 

Vietnamese premier in het Vaticaan

Door: redactie − 25/01/07, 14:03

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Benedictus XVI heeft donderdag premier Nguyen Tan Dung van Vietnam in audiƫntie ontvangen. De ontmoeting tussen beide leiders wordt gezien als teken van snel verbeterende relaties tussen de Rooms-Katholieke Kerk en het communistische bewind in Hanoi.

Sinds de hereniging van Zuid- en Noord-Vietnam in 1975 heeft geen Vietnamese regeringsleider het Vaticaan bezocht. De leiding van de RK-Kerk volstond met een verklaring dat de ontmoeting heeft plaatsgehad, maar gaf voorlopig geen details.

Ongeveer 10 procent van de 82 miljoen Vietnamezen is rooms-katholiek. Honderdduizenden van hen trokken van het communistische Noord- naar het niet-communistische Zuid-Vietnam, toen het land na het einde van het Franse koloniaal bestuur uiteenviel. In 1975 kwamen zij toch onder een communistisch bewind.

mailIcon print |