(Novum) - Martina Zablikova is zondag in het Italiaanse Collalbo voor het eerst in haar carrière Europees kampioen allroundschaatsen geworden. De 19-jarige Tsjechische stootte in de afsluitende 5.000 meter Ireen Wüst van de eerste plaats. Wüst had de eindzege voor het grijpen, maar verloor meer dan veertien seconden op de slotafstand.
Zablikova zette met 6:58.45 een prachtig wereldrecord op buitenijs neer. Wüst wist in de laatste rit wat haar te doen stond en begon voortvarend aan de vijf kilometer. Na drie kilometer stortte de 20-jarige Brabantse echter in. Haar directe tegenstander Daniela Anschütz, die ze in het begin op achterstand had gereden, kwam heel snel terug en de marge met Zablikova werd steeds kleiner. Na twee dramatische laatste ronden kwam Wüst in 7:12.73 over de finish. Daarmee kwam ze precies 0.23 seconde tekort voor de eindwinst. "Dit doet heel veel pijn", zei Wüst huilend voor de camera's van de NOS. "Verliezen hoort bij de sport. Ik hoop dat ik hierdoor alleen maar sterker word."
Renate Groenewold zette in 7:08.76 de tweede tijd neer op de vijf kilometer. In het eindklassement eindigde ze achter Zablikova en Wüst op de derde plaats.
Marja Vis werd vijfde op de vijf kilometer in 7:11.77. Paulien van Deutekom eindigde als tiende: 7:23.94. In het algemeen klassement legde Vis beslag op de zesde plaats. Van Deutekom is de nummer zeven in de eindrangschikking.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.