(Novum/Betten) - De Amsterdamse beurs is donderdag hoger van start gegaan. De belangrijkste indices volgden daarmee de Aziatische beurzen, die met slotwinsten de dag uitgingen. Opvallende stijgers op het Damrak zijn vooral op de lokale markt te vinden. Zo wordt Laurus beloond voor hoger dan verwachte omzetcijfers en profiteert Homburg van de verkoop van vastgoed.
De AEX noteert omstreeks 10.55 uur 0,35% hoger op 507,05 punten, terwijl de Midkap dan 0,3% bijschrijft op 699,95 punten. De Smallcap-index staat vrijwel onveranderd op 729,03 punten (-0,01%). Ook in de rest van Europa staan er plussen op de borden. Parijs stijgt met 0,6%, Londen met 0,45% en Frankfurt met 0,4%. De euro wint 0,2% ten opzichte van de dollar op USD 1,2954. Op de olietermijnmarkt in Londen wordt een vat Brent 0,6% meer waard op USD 53,09.
Binnen de AEX, die uit zeventien stijgers en zeven dalers bestaat, heeft KPN (+2,55%) de koppositie bij de winnaars veroverd. Het aandeel wordt ondersteund door een opwaardering van Goldman Sachs. De zakenbank heeft in een rapport over de Europese telecomdienstensector het advies voor KPN verhoogd van neutral naar buy. Andere sterke stijgers in het hoofdsegment zijn DSM (+2,4%) en Rodamco Europe (+1,4%).
TNT is het minst in trek. Het aandeel verliest 1,6% op EUR 35,51, na geruchten dat het post- en expressconcern Deutsche Post zou willen inlijven. De geruchten zijn in tegenspraak met eerdere consolidatiespeculaties. TNT wordt al geruime tijd genoemd als aantrekkelijke overnameprooi voor UPS en FedEx. Getronics en Vedior raken achtereenvolgens 0,6% en 0,4% kwijt.
ASML noteert vrijwel onveranderd op EUR 20,40 (+0,05%). Beleggers doen het rustig aan, nadat het aandeel een dag eerder nog ruim 8% steeg op hoger dan verwachte jaarcijfers. Verschillende zakenbanken, waaronder buitenlandse huizen als Deutsche Bank, Citigroup, Goldman Sachs en UBS, hebben hun koersdoel voor het aandeel inmiddels verhoogd. Societe Generale heeft daarnaast een adviesverhoging doorgevoerd.
De Midkap telt zeventien stijgers en acht dalers. De laatste groep wordt aangevoerd door LogicaCMG (-0,7%), CSM (-0,5%) en Univar (-0,5%. Petercam heeft het advies voor Univar verlaagd van buy naar add. Vopak (+1,3%), Fugro (+1,1%) en Corio (+1,0%) boeken de grootste vooruitgang.
Stork (+0,4%) profiteert voor de tweede achtereenvolgende dag van de uitspraak van de Ondernemingskamer om onder andere de beschermingsprefs in te trekken en onderzoek te doen naar de gang van zaken in de afgelopen jaren. Analisten hopen dat de uitspraak zal leiden tot een oplossing in het conflict van het bedrijf met Centaurus en Paulson.
Vanmiddag vindt er een buitengewone aandeelhoudersvergadering plaats. Hierin zal, zo bepaalde de rechter, niet worden gestemd over het wegsturen van de huidige raad van commissarissen. De Ondernemingskamer stelt drie nieuwe commissarissen als bemiddelaars aan.
Op de lokale markt speelt Laurus zich in de kijker. Analisten hebben tevreden gereageerd op de omzetcijfers die het supermarktconcern woensdag nabeurs bekendmaakte. Hieruit blijkt dat de enig overgebleven winkelformule van het supermarktconcern, Super de Boer, het beter doet dan verwacht. Het aandeel Laurus stijgt met 1,35% naar EUR 3,01.
Ook Homburg Invest beleeft een goede dag. Het vastgoedfonds verkoopt vanwege 'zeer gunstige marktomstandigheden' voor CAD 500 miljoen aan Canadese vastgoedobjecten die nog in ontwikkeling zijn. Naar verwachting realiseert het in Canada gevestigde bedrijf hierop een boekwinst van zo'n CAD 150 miljoen. Verder geeft het vastgoedfonds obligaties uit voor een maximumbedrag van EUR 100 miljoen. Het aandeel wint 4,1% op EUR 4,07.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.