*

 

Reddingswerkers zoeken ruige zee op

Door: redactie − 18/01/07, 11:35

IJMUIDEN (ANP) - De zuidwesterstorm is voor de medewerkers van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) geen reden om aan land te blijven. De reddingswerkers in Scheveningen, IJmuiden, Harlingen en Ter Heijde zoeken de zee juist op om te oefenen.

,,Windkracht 10 op zee is nooit leuk, maar als je het een keer hebt meegemaakt weet je in elk geval wat het is'', aldus een woordvoerder van de KNRM donderdag.

De KNRM verwacht geen grote problemen, omdat de beroepsscheepvaart over het algemeen de weeralarmen zeer serieus neemt. ,,Veel schepen gaan voor anker of nemen andere voorzorgsmaatregelen'', zegt de woordvoerder. Ook stelt hij dat grote oceaanschepen gewoon doorvaren, omdat ze niet ,,om zo'n buitje'' heen hoeven te varen.

De KNRM is wel paraat. ,,Als er een melding komt met dit weer, is het vaak ernstig. Elk foutje kan bij windkracht 10 fataal zijn''.

mailIcon print |