*

 

Provincies willen geld zien voor Groene Hart

Door: redactie − 15/01/07, 20:41

GOUDA (ANP) - De provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht hebben een claim neergelegd bij CDA, PvdA en ChristenUnie, die onderhandelen over een nieuw kabinet. Ze willen een harde toezegging in het regeerakkoord dat het nieuwe kabinet geld uittrekt voor de inrichting van het Groene Hart.

Anders trekken de provincies zich mogelijk (financieel) terug uit de projecten. ,,Als er geen 'commitment' van het rijk komt, dan stoppen we ermee'', waarschuwde maandag Zuid-Hollands gedeputeerde Lenie Dwarshuis (VVD) tegenover leden van de Tweede Kamer die een werkbezoek aflegden aan het gebied.

Dwarshuis is voorzitter van Stuurgroep Groene Hart, waarin ook collega's uit de twee andere provincies zitten. De stuurgroep heeft tien 'icoonprojecten' met een ,,voorbeeld- of aanjaagfunctie' op het gebied van waterbeheer (zoals berging), recreatie en toerisme opgesteld. Dit zogenoemde uitvoeringsprogramma loopt tot 2013.

Meer geld is nodig

Vorig jaar september heeft het demissionaire kabinet 350 miljoen euro toegezegd voor deze projecten, maar 700 miljoen is nodig. De provincies, door Dwarshuis getypeerd als de aannemers van het bestek van het rijk, hebben er zelf 300 miljoen voor over.

De provincies willen concreet in het regeerakkoord een herhaling van een 'inspanningsverplichting' van het (nieuwe) kabinet dat er een miljard nodig is voor het Groene Hart.

Overigens gaf Dwarshuis aan dat de provincies de eerstkomende jaren ,,geld zat'' hebben voor de projecten zoals de herstructurering in de Oude Rijnzone en veenweidegebieden in onder andere de Krimpenerwaard. Voor boeren is daarbij een rol als medenatuurbeheerder weggelegd.

mailIcon print |