PEKING (ANP) - Door een televisieprogramma deelnemer worden van de Olympische Spelen in 2008, in China kan het. In de reality show 'China's Olympic Cox Competition' zoeken de Chinezen een stuurman en een stuurvrouw voor Olympische roeiteams.
Meer dan 30.000 Chinezen meldden zich aan voor het programma, waarvan uiteindelijk tachtig deelnemers strijden voor de twee plaatsen. Na zestien afleveringen is bekend wie het land mag vertegenwoordigen. De show wordt primetime uitgezonden op de grootste zender van het land.
Voor de rol van stuurman is een sterk atletisch lichaam niet van belang. Kleine, lichte personen zijn zelfs beter. De stuurman is niet alleen verantwoordelijk voor het sturen, maar vooral voor het opzwepen van de roeiers.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.