*

 

Oud-topman Oetker-conglomeraat overleden

Door: redactie − 16/01/07, 16:26

HAMBURG (ANP) - Rudolf August Oetker, de man die decennialang aan het hoofd stond van het Duitse zakenimperium Oetker Gruppe, is dinsdag op 90-jarige leeftijd overleden. Rudolf Oetker overleed in een kliniek in Hamburg.

Rudolf Oetker was de kleinzoon van de oprichter van het internationale conglomeraat, dat zich bezighoudt met zaken variërend van diepvriespizza's tot scheepvaart. Hij nam in 1944 de leiding over van het Oetker-familiebedrijf nadat de toenmalige topman was gedood bij een bombardement.

Oetker werd in 1891 opgericht door de apotheker August Oetker uit Bielefeld. Hij legde met de uitvinding van zelfrijzend bakmeel de basis voor het voedselconcern.

Diepvriesproducten

Na de Tweede Wereldoorlog werd het Oetker-concern uitgebreid. Rudolf ging daarbij te werk volgens het devies: Je moet niet al je eieren in één mand leggen. Zo ging Oetker zich bezighouden met diepvriesproducten zoals pizza's en ijs. Ook gaf hij vorm aan de scheepvaartactiviteiten van Oetker. Begin jaren tachtig droeg hij het stokje over aan zijn zoon August. Rudolf bleef wel actief binnen het bedrijf.

Tegenwoordig vallen ook verzekeraars, hotels, bierbrouwers en een bank onder het Oetker-concern. Het conglomeraat is werkzaam in 35 landen en draaide in 2005 een recordomzet van meer dan 7 miljard euro. Er werken wereldwijd meer dan 23.000 mensen bij Oetker Gruppe. De familie Oetker is een van de rijkste families van Duitsland en staat 61ste op de Forbes-ranglijst van honderd rijkste families ter wereld.

mailIcon print |