*

 

Chavez dreigt ambassadeur Amerika uit te zetten

Door: redactie − 26/01/07, 09:51

(Novum/AP) - De Venezolaanse president Hugo Chavez heeft de Amerikaanse ambassadeur in Venezuela, William Brownfield, donderdag gewaarschuwd dat hij wellicht gedwongen wordt als persona non grata het land te verlaten. Chavez zei dat in reactie op uitspraken van de ambassadeur over de vergoedingen die Amerikaanse bedrijven volgens hem moeten ontvangen voor aandelen in een telefoonbedrijf dat Chavez van plan is te nationaliseren. Chavez zei dat Brownfield zich niet met Venezolaanse aangelegenheden moet bemoeien en dat hij de diplomatieke conventies overtreedt.

De Amerikaanse ambassadeur had op de radio gezegd dat de overname van het in 1991 geprivatiseerde telefoonbedrijf CANTV op transparante en legale wijze zou moeten verlopen en dat de aandeelhouders een eerlijke en spoedige compensatie voor hun belangen zouden moeten ontvangen. Hij nam het daarmee in het bijzonder op voor het Amerikaanse bedrijf Verizon, dat een belang van 28,5 procent in het bedrijf bezit.

Chavez had eerder al te kennen gegeven niet van plan te zijn om voor de aandelen een marktconforme prijs te betalen. Wel zou hij bereid zijn om in de prijs voor CANTV schulden aan werknemers, pensioenen en andere verplichtingen aan de staat op te willen nemen.

De nationalisatie van het telefoonbedrijf maakt deel uit van Chavez' pogingen om van zijn land binnen korte tijd een socialistische staat maken. Naast dit bedrijf omvat Chavez' plan voor nationalisatie de energie- en aardgassector en vier lucratieve oliewinningsbedrijven.

mailIcon print |