*

 

Klaas de Vries toch kandidaat voor senaat

Door: redactie − 26/01/07, 09:33

(Novum) - Oud-minister Klaas de Vries (PvdA) stelt zich toch kandidaat voor de Eerste Kamer. Dat zegt een woordvoerder van de partij vrijdag. De Vries, in november gestopt als Tweede Kamerlid, trok zich vorige week terug toen hij op een onverkiesbare 23e plaats was gezet.

De Vries heeft nu besloten een beslissing van het partijcongres op 20 februari af te wachten. Daar wordt de definitieve lijst opgesteld. Hij ging volgens de woordvoerder overstag door de vele steunbetuigingen die hij kreeg naar aanleiding van zijn beslissing zich niet beschikbaar te stellen. De lage plaats van De Vries op de verkiezingslijst was volgens het partijbestuur een gevolg van de stelregel dat mannen en vrouwen evenveel plaatsen op de lijst krijgen.

Klaas de Vries zat met onderbrekingen van 1973 tot 2006 in de Tweede Kamer. Tussen 1998 en 2002 vervulde hij de ministersposten van Sociale Zaken, Landbouw en Binnenlandse Zaken.

mailIcon print |