(Novum/Betten) - Arcelor Mittal en Randstad treden per 2 maart 2007 toe tot de AEX Index. Getronics zal per die datum de hoofdindex vaarwel zeggen. Dit heeft Euronext dinsdagavond bekendgemaakt.
Getronics zal terechtkomen in de Midkap-index. Het bedrijf kan naast zich SNS Reaal, Tele Atlas en BinckBank verwelkomen. De AMX neemt daarbij afscheid van Randstad - dat gepromoveerd is naar de AEX Index - Pharming Group, VastNed Retail en Hunter Douglas. De laatste drie bedrijven zullen worden opgenomen in AScX Index.
Op basis van de reglementen worden de AEX Index, de Amsterdam Midkap Index en de Amsterdam Small cap Index jaarlijks, na het slot van de eerste handelsdag van maart herwogen.
De 25 op het Damrak in 2006 meest verhandelde fondsen worden opgenomen in de AEX Index. De volgende 25 fondsen komen in de Midkap terecht. De wegingen binnen de indices worden bepaald op basis van hun marktwaarde. Ieder fonds kan tot een maximum van 15% meewegen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.