*

 

Onderzoek naar aantal lesuren in onderwijs

Door: redactie − 30/01/07, 16:36

(Novum) - De klachten over te weinig lesuren in het onderwijs worden onderzocht. Dat hebben minister Maria van der Hoeven (CDA) en staatsecretaris Bruno Bruins (VVD) van Onderwijs dinsdag toegezegd aan de Tweede Kamer. Zij reageren daarmee op Kamervragen van GroenLinks over klachten van studenten. Zij betreuren het gebrek aan contacturen met hun docenten.

Vorige week werd door studenten de noodklok geluid over de weinige lesuren in het onderwijs. Bij de scholieren- en studentenorganisatie Laks komen veel klachten binnen over het nieuwe leren. Veel scholieren en studenten klagen dat ze minder inhoudelijke lesuren en minder kennisoverdracht krijgen, maar wel veel opdrachten zonder begeleiding en instructie.

Staatsecretaris Bruins deelt de zorgen over het aantal lesuren. "Wij nemen de klachten die binnenkomen bij het ministerie serieus", zei hij in de Kamer. Hij kondigde aan gesprekken te gaan voeren met de instellingen waarover wordt geklaagd. "Als er dan geen verbetering optreedt, kunnen we als uiterste sanctie de bekostiging stopzetten of de licentie van de onderwijsinstelling intrekken."

mailIcon print |