MOSKOU (ANP) - Een groep Amsterdamse kunstenaars gaat volgende week naar Moskou om in het centrum drie grote gebouwen te beschilderen. Het collectief Kwasten Met De Gasten (KMDG) wordt in zijn klus bijgestaan door vier Russische kunstschilders.
Zij moeten de klus in negen dagen klaren. Dat heeft een zegsman van KMDG dinsdag gemeld.
De spectaculaire klus vindt plaats in het kader van RozaMira, een kunstenfestival dat jaarlijks in Moskou plaatsvindt. Een van de belangrijke doelen van het evenement is om de grijze Russische hoofdstad wat meer kleur te geven.
Het thema van dit jaar, Braziliƫ, vormt ook het uitgangspunt voor het schilderwerk van de Amsterdammers. De burgemeester van Moskou, Joeri Loezjkov, verricht 18 september hoogstpersoonlijk de onthulling van de beschilderde gebouwen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.