*

 

Afgelopen kwartaal meeste fusies en overnames ooit

Door: redactie − 04/09/07, 14:55

AMSTERDAM (ANP) - De fusie- en overnamemarkt in Nederland heeft in het tweede kwartaal van dit jaar met 195 transacties en een totale waarde van 59,4 miljard euro een hoogtepunt bereikt. Dat blijkt uit een dinsdag openbaar gemaakt rapport van Overfusies.nl, een juridische website van uitgever KSU.

In het tweede kwartaal vorig jaar werden er 188 overnametransacties gesloten met een totale waarde van 58,2 miljard euro. De verkoop van het Amerikaanse dochterbedrijf LaSalle van ABN Amro aan Bank of America voor 15 miljard euro is de grootste deal van het afgelopen kwartaal. De overname van vastgoedbedrijf Rodamco door de Franse branchegenoot Unibail voor 9,3 miljard euro komt op de tweede plaats.

In de eerste zes maanden van dit jaar zijn achttien zogenoemde miljardendeals gesloten. In het eerste halfjaar van 2006 werden er elf transacties gesloten die meer waard waren dan een miljard euro. Directeur Pablo van Klinken van KSU denkt dat ,,heel 2007 een nog veel groter aandeel van megatransacties zal laten zien''.

Hoogtepunt

Het aantal transacties door private equityfondsen, durfkapitalisten, bereikte het afgelopen kwartaal met 48 deals een hoogtepunt. De totale waarde was 9,4 miljard euro, 2 miljard minder dan in het recordkwartaal, het derde kwartaal van 2006. De verkoop van Ahold-dochter US Foodservices aan twee investeringsbedrijven voor 5,2 miljard euro was de grootste private equity-deal van het afgelopen kwartaal.

Directeur Joris van de Kerkhof van PricewaterhouseCoopers (PwC) zei onlangs dat de kans klein is dat er in Nederland op korte termijn meer miljardendeals worden gesloten door private-equityfondsen. De markt is volgens hem nu wel ,,redelijk afgegraasd door private-equityfondsen.''

Fusie-expert Hans Schenk zei recentelijk dat Nederland zich momenteel op de piek van een fusiegolf bevindt. Na iedere fusiegolf volgt volgens hem een recessie.

Zie ook: Over fusies

mailIcon print |