*

 

Efficiënt Oranje klopt Bulgarije

Door: redactie − 08/09/07, 22:32

(Novum) - Het Nederlands elftal heeft zaterdag de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Bulgarije gewonnen. In de Amsterdam ArenA kreeg Oranje niet veel kansen, maar werd door doelpunten van Wesley Sneijder en Ruud van Nistelrooy toch een tamelijk eenvoudige 2-0 zege geboekt. Oranje klimt daardoor naar de tweede plaats in groep H, met evenveel verliespunten als koploper Roemenië.

Nederland had vooral in de openingsfase moeite met Bulgarije, dat na twintig minuten dicht bij een voorsprong was. Dimitar Berbatov zette Joris Mathijsen kinderlijk eenvoudig opzij, maar zijn kopbal miste doel. Bij het eerste echte wapenfeit van Oranje was het direct raak. Sneijder schoot de bal snoeihard richting het Bulgaarse doel en verraste daarmee de matig spelende doelman Dimitar Ivankov.

Gesteund door de voorsprong trok Nederland het initiatief naar zich toe, maar veel kansen op een tweede treffer leverde dat niet op. Nadat Berbatov de bal aan het begin van de tweede helft net naast het doel van Edwin van der Sar had geprikt sloeg Oranje via Ruud van Nistelrooy alsnog toe. De spits van Real Madrid plaatste de bal met een bekeken schuiver in de korte hoek langs Ivankov.

Bulgarije probeerde met een slotoffensief nog iets te forceren, maar Berbatov en Stilian Petrov lieten zien het vizier niet op scherp te hebben staan. Clarence Seedorf kreeg nog de kans om de voorsprong verder uit te breiden, maar de invaller zag zijn inzet op de paal belanden.

Nederland kan woensdag bij een zege op Albanië Roemenië op de ranglijst achterhalen. Bulgarije heeft door de nederlaag een gevoelige tik gekregen. De ploeg heeft een achterstand van vijf punten op de Roemenen.

mailIcon print |