*

 

'Politie deed weer niets tegen marteling'

Door: redactie − 04/09/07, 08:32

(Novum) - De politie heeft eind juli niet ingegrepen toen in een kelder in het Limburgse Eygelshoven een vrouw werd gemarteld. Het 42-jarige slachtoffer overleed enkele dagen later aan haar verwondingen. Gealarmeerde agenten kregen uitdrukkelijk geen toestemming van hun leidinggevende om het huis binnen te gaan, schrijft De Telegraaf.

Collega's van de agenten meenden volgens de krant dat de vrouw de mishandeling zeker had overleefd als het huis wel was binnengegaan. De agenten zouden ervan overtuigd zijn dat niet ingrijpen reden voor ontslag was geweest, als ze dat zelf hadden besloten.

De krant meldt dat de korpsleiding het voorval via de interne mail onlangs afdeed als een incident. Niemand zou binnen het korps schuld hebben aan de dood van de vrouw. Een deel van het politiepersoneel zou het gevoel hebben dat het voorval in de doofpot in gestopt.

Politiebond NPB vraagt in de krant om een verklaring. "Het kan zijn dat het ging om surveillanten, zonder wapen. Die wil je ook niet zelf in levensgevaar brengen", zegt voorzitter Hans van Duijn.

Een woordvoerder van het korps zegt dat de politie niets te verwijten valt. "Toen de agenten aankwamen bij het adres, waren de lichten uit. Er was geen juridische basis was voor een inval. Het was niet zo'n fijne buurt, met veel drugsoverlast. Daar val je niet zomaar een woning binnen."

Begin juli grepen agenten ook niet in toen na martelingen in Pernis een 28-jarige Rotterdammer omkwam. Twee politiemannen wachtten voor de deur van de woning waar de marteling plaatsvond op versterking. Ondertussen gingen de martelingen door.

mailIcon print |