*

 

Bos wil grens aan topsalarissen

Door: redactie − 04/09/07, 07:23

DEN HAAG (ANP) - Minister Wouter Bos van Financiën wil een beloningsplafond voor topbestuurders in het bedrijfsleven. De raad van commissarissen moet volgens Bos de salarispakketten van bestuurders aan banden leggen. Dat zegt hij dinsdag in een interview met het Financieele Dagblad.

,,Niet alleen worden er absurd hoge bedragen betaald, ook is het verband tussen beloning en prestatie onduidelijk geworden'', aldus Bos. ,,Hier ligt echt een taak voor de raad van commissarissen om de beloning op orde te hebben, en dat kan concreet met een beloningsplafond.'' Hij heeft dat vorige week aangekaart in een beraad met topondernemers van Shell, Akzo Nobel, ABN Amro en Philips.

De minister zegt geen moeite te hebben met variabele beloningspakketten, maar van te voren moet daar een maximum aan worden gesteld. Ook vindt Bos het logisch dat bestuurders een bonus krijgen bij overnames. Wel moeten die bonussen openbaar worden gemaakt. ,,Het is niet goed als de indruk ontstaat dat hun keuze door hun beloning is beïnvloed.''

Bos staat al een tijd onder druk van zijn partij de PvdA en de linkse oppositie om de topinkomens aan te pakken. Ook dringen de vakbonden regelmatig aan om in te grijpen in de topsalarissen.

mailIcon print |