Vijf dagen zoeken ze nu. Begin deze week verliet Steve Fossett, de miljardair die zijn levensvervulling vond in het breken van vliegrecords, in een volgetankt eenmotorig vliegtuigje de airstrip van hotelmagnaat William Baron Hilton nabij diens ranch in Nevada. Zonder vluchtplan. Gewoon een stukje mooiweervliegen.
Bij deze luchtfoto's van de omgeving van die strip gingen we vanzelf meeturen of we iets zagen. Een glinstering, een pluimpje rook, parachuterepen neergelegd in de letters SOS. ,,Hij staat gewoon naast zijn vliegtuigje te wachten op hulp,'' zei zijn even avontuurlijke vriend Richard Branson laconiek toen hij van Fossetts verdwijning hoorde. Hij dacht dat hij hem thuis vanachter de pc via het Google-programma satellite mapping op kon sporen. Duizenden vierkante kilometers woestijn- en berglandschap - daar hebben we het hier over.
Daar vliegen nu reddingsvliegtuigen overheen met infrarood apparatuur en met imaging technology die menselijke voorwerpen kan herkennen. Het Walker-meer luistert men af met sonar.
Maar misschien zet Steve straks gewoon zijn gsm aan.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.