*

 

D66 bevraagt Plasterk over gratis schoolboeken

Door: redactie − 24/09/07, 16:16

(Novum) - Het plan om gratis schoolboeken te verstrekken, mag niet ten koste gaan van de kwaliteit van het onderwijs. Minister van Onderwijs Ronald Plasterk (PvdA) moet hierover opheldering geven. Daarom zal D66-fractievoorzitter Alexander Pechtold dinsdag vragen tijdens het wekelijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer.

Vrijdag stelde de brancheorganisatie van de uitgevers van schoolboeken, de Groep Educatieve Uitgevers, dat er zeker 350 miljoen euro nodig is om in 2008 en 2009 gratis schoolboeken te bekostigen, terwijl er door het kabinet 211 miljoen voor is uitgetrokken. Dat zou betekenen dat het ministerie meer geld uit de eigen begroting moet halen.

Eerder klaagde D66 er al over dat de extra 1,1 miljard euro voor de lerarensalarissen die Plasterk heeft toegezegd, in de eigen begroting gezocht moeten worden. Minister van Financiën Wouter Bos (PvdA) heeft hiervoor geen extra geld beschikbaar gesteld in de vorige week gepresenteerde rijksbegroting.

mailIcon print |