*

 

D O C U M E N T A I R E S...

Door: redactie − 29/12/07, 02:27

D O C U M E N T A I R E S

Buddha’s Lost Children

In deze internationaal bekroonde documentaire van Mark Verkerk ontfermt een voormalige Thai bokser zich in de Gouden Driehoek over weeskinderen.

In de grensgebieden van Thailands Gouden Driehoek - een ruige streek met veel drugssmokkel en arme volksstammen - wijdt één man zich aan het welzijn van de kinderen. De boeddhistische monnik Phra Khru Bah, een voormalige Thai bokser, reist te paard van dorp naar dorp om medische hulp en onderwijs te geven aan de bewoners die geen steun krijgen van de overheid. Deze ’Tiger Monk’ heeft met zijn Golden Horse Temple een weeshuis, school en ziekenhuis gebouwd. Zijn leerlingen beschouwen hem als vaderfiguur en coach.

’Buddha’s Lost Children’ is een documentaire van Mark Verkerk. De Nederlandse filmmaker draaide een jaar op locatie in Thailand, waar hij de vrijheid kreeg om dit intieme en dramatische verhaal te filmen. Centraal staat de ontwikkeling die de kinderen doormaken - van verwaarloosde dorpsjongens tot bekeerlingen vol zelfvertrouwen (22.45 uur, Nederland 2).

S P O R T

NK Allround Schaatsen

Aan het eind van 2007 doet de NOS live verslag van de NK allround schaatsen in Groningen. De Nederlandse Kampioenschappen zijn vandaag te zien en morgen, zondag 30 december op Nederland 1. In dit laatste weekend van het jaar staan de nationale allround-titels voor dames en heren op het spel. Verleden jaar werden die gewonnen door Ireen Wüst en Sven Kramer. Ook zijn er startbewijzen te veroveren voor het EK Allround 2008 in het Russische Kolomna (12.55 uur, Nederland 1).

J E U G D

Jaaroverzicht NOS Jeugdjournaal

Een ontsnapte gorilla. Nieuws uit Afghanistan. Kinderen die in het ziekenhuis belanden omdat ze te veel gedronken hebben. In het jaaroverzicht van het NOS Jeugdjournaal zweven presentatoren Pepijn Crone en Milouska Meulens door 2007. Ze nemen dat heel letterlijk en gaan allebei de lucht in. Premier Balkenende kijkt samen met Milouska terug op het afgelopen jaar. De grote vraag is of hij ook mee de lucht in gaat (18.45 uur, Z@pp, Nederland 3).

mailIcon print |