*

 

Toeristen maandag terug uit Kenia

Door: redactie − 03/01/08, 14:01

RIJSWIJK (ANP) - Maandag komen met een chartervlucht ruim tweehonderd vakantiegangers uit Kenia terug naar Nederland. Het is nog niet bekend hoe laat het toestel op Schiphol aankomt. Dat zei donderdag een woordvoerster van reisorganisatie Thomas Cook. Volgens haar lopen de toeristen geen gevaar.

Het gaat om vakantiegangers die geboekt hebben bij Thomas Cook, TUI Nederland en Sudtours. Wekelijks vliegt een charter van Martinair van Schiphol naar Kenia. Met name de natuurreservaten en het strand van het Afrikaanse land zijn zeer populair onder vakantiegangers.

De reisorganisaties kozen voor repatriƫring nadat de Calamiteitencommissie, onderdeel van Stichting Calamiteitenfonds Reizen, had besloten om Kenia met terugwerkende kracht tot afgelopen zondag te bestempelen als een gebied waar zich een calamiteit voordoet. Feitelijk betekent dat dat vakantiegangers recht hebben op een schadevergoeding als een deel van hun reisprogramma niet kan worden uitgevoerd.

mailIcon print |