(Novum/Ap) - Joey Barton van Newcastle United komt voorlopig nog niet vrij. De rechtbank in Liverpool bepaalde donderdag dat de 25-jarige voetballer niet op borgtocht vrijkomt en vast blijft tot hij voor de rechter moet verschijnen op 16 januari. Barton werd vorige week opgepakt voor geweldpleging.
Naast Barton werden ook zijn 19-jarige broer en een 27-jarige vrouw gearresteerd. Zij zijn wel op borgtocht vrijgelaten. Donderdag bleek dat justitie de tenlastelegging tegen Barton heeft verzwaard. Eerder werd hij beschuldigd van betrokkenheid bij een gewelddadige ruzie, nu wordt hem het veroorzaken van lichamelijk letsel ten laste gelegd. Door deze verzwaring weigerde de rechtbank Barton op borgtocht vrij te laten.
De middenvelder miste wegens zijn arrestatie de verloren duels van Newcastle tegen Chelsea en zijn oude club Manchester City. Ook in het uitduel tegen Manchester United, dat volgende week zaterdag op het programma staat, zal de eenvoudig international niet spelen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.