(Novum/Dow Jones) - Fortis nv gaat voor circa EUR1,5 miljard aan nieuwe aandelen uitgeven om de kapitaalpositie te versterken. Dat maakt de bankverzekeraar donderdag bekend in een persbericht. De emissie is onderdeel van een versnelde invoering van een plan om de solvabiliteit te versterken met meer dan EUR8 miljard.
De maatregelen zijn volgens de Belgisch-Nederlandse bank ingegeven door de verwachte uitkomst van de door de Europese Commissie opgelegde verkoop van een aantal ABN AMRO activiteiten in Nederland en de overname van een resterend belang van 51% in de Nederlandse joint venture met Delta Lloyd.
Ook wijst Fortis op 'de verwachting van voortgaand uitdagende marktomstandigheden alsook de noodzaak om in dit klimaat prudent om te gaan met het vereiste kapitaal'.
De Belgisch-Nederlandse bank besluit verder geen interim-dividend uit te keren over 2008. Dit moet een positief effect hebben op de solvabiliteit van EUR1,3 miljard.
Uitgifte van niet-verwaterende kapitaalinstrumenten moet EUR2 miljard bijdragen. Ook de verkoop van niet-kernactiva moet de solvabiliteit nog eens versterken met circa EUR2 miljard.
"Op dit moment is onze solvabiliteit sterk, maar met deze maatregelen zijn wij ook voorbereid op de weg die voor ons ligt", stelt bestuursvoorzitter Jean-Paul Votron in een toelichting.
"Zoals eerder opgemerkt, zijn wij van mening dat 2008 een moeilijk jaar wordt voor onze sector en wij voorzien op de korte termijn geen verbetering van het economische klimaat", aldus Votron. "Met de vandaag aangekondigde maatregelen kan Fortis door de huidige uitdagende marktomstandigheden navigeren en zich volledig op de toekomst richten."
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.