*

 

Verhagen gaat naar het Midden-Oosten

Door: redactie − 18/01/08, 13:39

TEL AVIV (ANP) - Minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) begint zondag aan een vierdaags werkbezoek aan Israël, de Palestijnse Gebieden en Syrië om te praten over het vredesproces in het Midden-Oosten.

De minister van Buitenlandse Zaken is uitgenodigd om maandag, samen met de Israëlische minister van Defensie Ehud Barak, een toespraak te houden op de prestigieuze Herzliya-conferentie nabij Tel Aviv. Daarnaast zal hij in Israël spreken met premier Ehud Olmert, president Shimon Peres en zijn ambtgenote Tzipni Livni. Aan Palestijnse kant ontmoet hij onder anderen president Mahmoud Abbas en Ahmed Qurei, die namens de Palestijnen de onlangs hervatte vredesbesprekingen met Israël leidt.

Woensdag reist de minister door naar Damascus, waar hij onder meer een ontmoeting heeft met minister van Buitenlandse Zaken Walid al-Mouallem. Verder zal de minister in de Syrische hoofdstad Damascus een bezoek brengen aan de wijk Jarama, waar veel vluchtelingen uit Irak verblijven. Nederland gaf het VN VN Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen vorig jaar een extra bijdrage van een miljoen euro voor de opvang en bescherming van Iraakse vluchtelingen in Syrië en het buurland Jordanië.

Het is de tweede keer dat Verhagen als minister van Buitenlandse Zaken de regio bezoekt. De vorige keer was in juni, juist in de week dat Hamas de Gazastrook overnam.

mailIcon print |