(Novum) - De overheid moet de dividendbelasting afschaffen om zo het vestigingsklimaat voor multinationals in Nederland te verbeteren. Dat bepleitten vertegenwoordigers van onder meer Shell, Fortis, ING en ABN Amro donderdag tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer over het fiscale vestigingsklimaat. "Het afschaffen van de dividendbelasting zorgt voor dynamiek en het aantrekken van hoofdkantoren."
Hoofdkantoren zijn goed voor de werkgelegenheid, de economie en het aanzien van Nederland, luidde de boodschap. De dividendbelasting speelt een 'cruciale rol' bij de vestiging van het hoofdkantoor, zei een belastingspecialist van ABN Amro. De belasting die wordt geheven op winstuitkeringen voor aandeelhouders bedraagt in Nederland vijftien procent.
De bedrijven waarschuwden ervoor dat de bedrijven kunnen overwegen hun hoofdkantoren te verplaatsen als de dividendbelasting niet wordt afgeschaft. Ook zou het een reden voor bedrijven kunnen zijn om hun zetel niet naar Nederland te verplaatsen.
Wat de mulitinationals in Nederland jaarlijks kwijt zijn aan dividendbelasting, bleef onduidelijk aangezien het om 'bedrijfsgevoelige informatie' zou gaan. Het bleef bij een schatting van 'honderden miljoenen' per jaar.
Tijdens het gesprek in de Kamer toonden de bedrijven zich over het algemeen tevreden over het vestigingsklimaat in Nederland. Zij prezen de open houding van de Belastingdienst en de 'goede relatie' met de fiscus. Hoewel alle partijen op een stabiel klimaat hamerden, werd er tegelijkertijd opgeroepen om niet stil te zitten en maatregelen te nemen die Nederland aantrekkelijk houden voor het internationale bedrijfsleven. "De landen om ons heen bewegen ook", zei het hoofd fiscale zaken van ING. "Het klimaat verandert in een hard tempo", zei ook zijn collega van Shell. "Stilstand is achteruitgang."
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.